!


Тестування виробів

Тестувальний стендВпроваджуючи оригінальні, сучасні, зручні моделі, постійно підвищуючи якість продукції, наша фабрика міцно стоїть на ногах та має широке коло клієнтів. І це недивно, адже у нас налагоджено вхідний контроль якості всіх  комплектуючих та матеріалів, а також контроль на всіх етапах виготовлення продукції.

Створюючи нові моделі меблів ми особливу увагу звертаємо на їх зручність, комфорт та довговічність. Проводячи ряд випробувань вдосконалюємо конструкцію виробів. Випробовуючи міцність моделей використовуємо навантаження  882 Н або 90 кг – сили та кількість циклів 29 000  раз. У нас впроваджуються у виробництво тільки ті моделі, які пройшли сертифікацію та мають підтверджений гарантійний термін тестуванням.




Матеріали з яких виготовляють м'які меблі

Опис матеріалів при виготовленні каркасу меблів

Вибираючи м’які меблі, треба обов’язково звернути увагу на те, із яких матеріалів зроблений каркас.

При виготовленні меблів використовуються такі матеріали:

Брус

Брус хвойних порід – для виготовлення більше підходить сосна і шовковиця на відміну від ялини і піхти, вони менше піддаються гниттю.

Брус буковий - в'язкий по структурі, міцний на злом використовується в підлокітниках, несучих конструкціях виробів для надання йому високої міцності.

Критерії оцінки якості деревини:

  • 8% вологість
  • не пошкоджена короїдом
  • без тріщин
  • сучки мають бути врослі і здорові та їх кількість не повинна перевищувати 2-4 шт на 40-60 мм.

Фанера</strong> (деревно-шарувата плита)Фанера (деревно-шарувата плита) - багатошаровий матеріал виготовляється шляхом склеювання спеціально підготовленого шпону. Кількість шарів шпону зазвичай непарне, від 3 і більше. Для підвищення міцності фанери шари шпону накладаються так, щоб волокна деревини були строго перпендикулярні до попереднього листа. Фанера з деревини як твердих, так і м'яких порід випускається декількох типів і сортів, які розрізняються призначенням, строком служби, зовнішнім виглядом і вартістю. За видами фанеру часто поділяють на два популярних види ФК (вологостійка) і ФСФ (підвищеної вологостійкості). Також фанера може класифікуватися за джерелами отримання - наприклад, хвойна і березова. За призначенням - будівельна, промислова, пакувальна, меблева, і конструкційна. За типом обробки -ламінована.

Деревно-стружкова плита

Деревно-стружкова плита (ДСП) — листовий композиційний матеріал, виготовлений шляхом гарячого пресування на одно- і багатоповерхових періодичних пресах. Різновиди ДСП : ламінована ДСП (ЛДСП) — деревно-стружкова плита, виготовлена на основі високоякісної , ДСП, фанерована при підвищеному тиску і температурі стійкою плівкою меламіну і покрита спеціальним лаком, стійким до вологи і механічних пошкоджень. ЛДСП забезпечує привабливий зовнішній вигляд, хороші споживчі якості і фізико-механічні властивості, не вимагає подальшої обробки і широко застосовується для виробництва меблів.

Властивості:

щільність — 0,5—1,0 г/см набухання у воді — 5—30 % межа міцності при розтягуванні — не менше 0,2—0,5 МПа межа міцності при вигині не менше — 10—25 МПа вологість — 5—12 %.

Недоліки:

  • Матеріал погано утримує цвяхи і шурупи, особливо при повторному закручуванні
  • Матеріал екологічно небезпечний: єднальні смоли, які застосовуються при його виробництві, виділяють шкідливий для людини формальдегід. Тому важливим параметром плит є граничнодопустима концентрація шкідливих речовин на питомий об'єм, визначений санітарними нормами. Плити можуть бути покриті шпоном, папером, полімерними плівками, пластиком

Класифікація ДСП:

Клас Е1 - показник емісії формальдегіду за змістом в 100 г сухої плити ДСП не більше 10 міліграм;

Клас Е2 - показник емісії формальдегіду від 10 до 30 міліграма. Забороняється використовувати у виробництві меблів. Можна її застосовувати у виробництві будівельних елементів, вагонів та тари.

Кількості шарів: 1-слойний, 3-слойний і багатошаровий.

Оргаліт

Деревоволокнисті плити або ДВП (інша назва - оргаліт) - матеріал, отриманий гарячим пресуванням маси або сушкою деревно волокнистого килима (м'які ДВП), що складається з целюлозних волокон, води, синтетичних полімерів і спеціальних добавок. Сировиною для виробництва ДВП служать перероблені в волокно деревна тріска, дроблена, кастор рослин. У деревну масу додають гідрофобізатори: парафін, каніфоль (підвищує вологостійкість). Для підвищення фізико-механічних властивостей в композит вводять синтетичні смоли (кількість смоли варіюється від 4% до 8%, залежно від співвідношення хвойних-листяних волокон). При виробництві м'яких плит, сполучна речовина може не застосовуватися. Так само застосовуються спеціальні добавки, такі як антипірени, антисептики. Для виробництва надтвердих деревоволокнистих плит (марка СТ) застосовують просочення побічним продуктом переробки тралової олії – пек толом. Міцність таких плит зростає на 20 - 30%. Оргаліт - це одна з назв твердих деревно-волокнистих плит (ДВП), поверхня яких з одного боку (лицьовій) загладжена, забарвлена або покрита лаком, облицьована декоративною плівкою або пластиком.

Опис матеріалів при виготовленні м’яких елементів

Поролон

Пінополіуретан - поролон (наукова назва – м’який пінополіуретан, ППУ) сьогодні широко застосовується в меблевій промисловості для виробництва м’яких меблів,офісних стільців та крісел, у матрацному виробництві та інших. Поролон виготовляють у вигляді блоків або різних форм - так званий формований ППУ, коли піна заливається у спеціальні форми. Блочний поролон за своїми фізико-механічними властивостями кращий від своїх формованих аналогів. З точки зору хімічних компонентів, поролон буває на простих та складних поліефірах (поліефір є основним ваговим складником в рецептурі поролону, який визначає його властивості). Для виробництва м’яких меблів та матраців поролон на складних поліефірах не застосовується, оскільки під дією вологи руйнується. На сьогодні поролон виробляється періодичним або безперервним способом. Періодичний, або, так званий, "ящиковий" спосіб має п’ятдесятилітню історію і передбачає розлив порцій піни в ящики, бокові стінки яких, після підняття піни (як дріжджового тіста), відкриваються. Отримані у такий спосіб блоки відрізняються один від одного своїми властивостями та мають, порівняно з безперервним способом, гірші якісні показники. Безперервний спосіб виробництва поролону передбачає наявність конвеєра, по якому рухається сформована піна та є можливість отримувати блоки різної довжини (сучасне обладнання дозволяє отримувати блоки довжиною до 60м).

Типи поролону

Є декілька типів поролону, які використовують при виробництві меблів та матраців: стандартні, підвищеної жорсткості та жорсткі, м’які, суперм’які, високо-еластичні, спеціальні (негорючі та в’язко-еластичні).

(SТ) Стандартні марки поролону виготовляються на базі одного, так званого стандартного (або базового) поліолу та характеризуються залежністю жорсткості від щільності.

(EL) Підвищеної жорсткості або жорсткий (HL) вимагає, на відміну від стандартного, використання в рецептурі додаткового поліолполімера, який надає поролону потрібної жорсткості.

(НS) М’які та суперм’які марки поролону утворюються шляхом використання спеціального поліолу (замість базового) або додаткового до базового, який пом’якшує піну.

(НR) Високоеластичні марки поролону, які використовують при виготовленні дорогих комфортних меблів та матраців, виготовляють лише на базі спеціальних поліолів, причому, щоб отримувати широкий спектр високоеластичної піни, потрібна система з двох або трьох поліолів. До складу системи обов’язково має входити спеціальний поліол-полімер та поліол-розріджувач. Високоеластичний поролон, отриманий на основі одного поліол-полімеру, так само, як і стандартний, характеризується певною залежністю жорсткості поролону від його щільності (наприклад, поролон щільністю 35 кг/м3 має жорсткість 3,5 кПа, а щільністю 40 кг/м - 4-кПа). Високоеластичний поролон, який отримують шляхом використання лише одного поліол-розбавлювача має низьку жорсткість (наприклад, поролон щільністю З0 кг/ м3 має жорсткість 1,8 кПа).

Якісні показники поролону

Щільність - ця величина показує, скільки поролону міститься в одиниці об'єму (оскільки у щілинах поролону знаходиться ще і повітря, цю величину називають щільністю). При позначенні різних марок поролону, наприклад SТ 2534 перші дві цифри показують його щільність - двадцять п'ять кілограм на кубічний метр. Чим вища щільність поролону, тим довший термін його використання.

Напруга стискування - ця величина характеризує жорсткість поролону і показує згідно з міжнародним стандартом ISO 3386 DIN 53, яку силу в кПа потрібно прикласти до зразка поролону, щоб стискувати його на 40%. Звичайна напруга стискування разом з щільністю характеризують марку поролону. Наприклад, розглянута вище марка поролон SТ 2534 має напругу стискування 3,4 кПа.

Показники міцності. До них відносяться межа міцності при розриві і відносне подовження при розриві. Це два спорідненні показники: перший показує яке зусилля потрібно прикласти щоб розірвати поролон, а другий — на яку відносну (по відношенню до первинної) довжину можна розтягнути поролон, перш ніж він розірветься. Так, для поролону марки SТ 2534 ці показники знаходяться в наступних межах: межа міцності при розриві — 120-140 кПа; відносне подовження при розриві — 240-280%.

Еластичність поролону визначається по висоті відскоку спеціальної кульки після вільного падіння її на зразок поролону з певної висоти. Очевидно, що чим жорсткіше поролон, тим він менш еластичний.

Залишкова деформація - це один з найважливіших показників якості поролону, що характеризує його здатність зберігати свої розміри форму в процесі експлуатації. Для визначення залишкової деформації зразок поролону стискують на 50% і в такому стані він знаходиться протягом певного часу при певній температурі і вологості навколишнього повітря. Після віджимання в зразка поролону вимірюють (у %) величину відхилення його розмірів від первинних. Очевидно, що поролон з високою залишковою деформацією не можна використовувати для виготовлення сидінь в меблів. Чим вище щільність поролону, тим менше його залишкова деформація. Окрім вище перелічених показників якості поролону заслуговує на увагу перевірка втоми (деформації) поролону при циклічному стискуванні. Перевірка поролону методом циклічного стискування передбачає безперервне стискання зразка поролону на 50% 250 000 разів, після чого вимірюється його залишкова деформація

Флізелін

Флізелін (нім. Vleseline) - папероподібний нетканих матеріалів на основі проклеєних і непроклеєний, модифікованих і немодифікованих целюлозних волокон. Флізелін різної щільності використовується в меблевому виробництві при пошитті внутрішніх чохлів, а також для обклеювання сидінь і подушок. За зовнішнім виглядом незабарвлений флізелін – папероподібний нетканий матеріал, білий, іноді жовтуватого кольору.За рахунок модифікації волокон та їх хімічної зшивки при формуванні матеріалу флізелін володіють більшою, ніж звичайні папери, міцністю на розрив; стійкістю до стирання; вогнестійкістю. Матеріал практично не мнеться, жорсткі модифікації при цьому легко відновлюють первинну форму. Матеріал легко сприймає неводні фарби, при цьому можна отримувати флізелін практично будь-яких кольорів. Для виготовлення флізеліну спочатку готується паперова маса на основі целюлозних волокон, рідкого носія і спеціальних добавок. Дана рідка основа методом безперервного лиття переводиться в форму довгої стрічки, яка допресовується, а при необхідності проклеюється, висушується та скочується в рулони

Синтепон.Синтепон (синтетичний полімерний матеріал) – легкий, об'ємний,пружний нетканий матеріал, в якому суміш поліефірних волокон скріплюється голкопробивним, клейовим (емульсійним) або термічним способом Переваги синтепону полягають в легкості, хороших теплозахисних властивостях і малій вазі, а також у відносній нешкідливості для людини. Синтепон використовують як прошарок між оббивкою і поролоном. Завдяки синтепону пом’якшується сидіння, що додає виробам комфорту, а також зберігається форма і зовнішній вигляд меблів. В залежності від виду моделі у виробництві використовуємо синтипон різної товщини 10, 15, 20, 40 мм.

Холофайбер

Холофайбер (комфорель, синтетичний пух) – це силіконізоване волокно в кульках. Володіє унікальними властивостями, рекомендується до вживання, як наповнювач і утеплювач в багаточисельних галузях сучасного виробництва. Від синтепону його відрізняє краща здатність зберігати тепло, довговічність при експлуатації і праннях, краща стисливість. Має пружинисту структуру волокна, що дозволяє матеріалу швидко відновлювати форму. У м'яких виробах використовують сучасні матеріали, виготовлені на основі холофайбера вищого класу: уникрол, дюрафіл, термостар та інші. Основні характеристики і особливості: відноситься до екологічно чистих матеріалів (антиалергенний і не токсичний), володіє більшою міцністю, ніж натуральні та інші наповнювачі, вологостійкий, прекрасно зберігає і відновлює свою форму і легко піддається чищенню. Штучний «Лебединий пух» (тінсулейт) - є якнайтоншими високосиліконізованими мікроволокнами.

Термопресований войлок

Термопресований войлок - це щільний нетканий матеріал, виготовлений із суміші синтетичних і натуральних волокон, які виробляються шляхом термічної обробки за спеціальною технологією. Термопресований войлок має підвищену щільність і використовується для захисту м'яких матеріалів (наповнювачів) від тиску пружинного блоку, додає матрацу жорсткості та збільшує термін експлуатації меблів.

Пружинний блок «Bonnel» вважається класичним пружинним блоком. Bonnel є блоком залежних чотири-п’яти виткових пружин, виготовлених з високоміцного матеріалу – загартованої сталі. Навантаження несуть вертикальні пружини (діаметр дроту 2.2 мм), які зв'язуються між собою горизонтальною пружиною (діаметр дроту 1.4 мм). Пружинний блок Bonnel за рахунок своїх конструктивних особливостей (радіус витка спочатку поступово зменшується, а потім збільшується) має підвищену стійкість і володіє, так званою прогресивною жорсткістю - при зростаючому навантаженні на пружину зростає протидія деформації (стискуванню) в результаті досягається оптимальна підтримка і рівномірний розподіл ваги тіла людини. Технічні характеристики: щільність пружин – 118 шт/м2; кількість витків – 4-5, висота блоку – 80 мм, 100 мм, 120 мм, 140 мм; товщина сталевого дроту від 2,2 до 2,4 мм; діаметр – 92 мм.

Пружинний блок «Pocket spring» є блоком незалежних пружин з п'ятьма зонами жорсткості, які у поєднанні з настильними матеріалами забезпечують ортопедичні і анатомічні властивості матраца. У даній конструкції кожна пружина ( заздалегідь стиснена на 20%) поміщається в окремий текстильний мішечок, який з'єднується з іншими мішечками. Завдяки цій технології кожна пружина в блоці працює незалежно від сусідніх, чим досягається висока точкова еластичність матраца і правильний розподіл навантаження тіла. В результаті матрац анатомічно ідеально повторює контури тіла, м'язи розслабляються, і людина випробовує найвищу міру особистого комфорту. Технічні характеристики: щільність пружин – 256 шт/м2; кількість витків – 8, висота блоку – 130 мм; товщина сталевого дроту від 1.27 мм; діаметр – 60 мм.

Плоска пружина типу "змійка" - виготовлена із загартованої пружинної сталі завтовшки 2,8мм. Під дією навантаження плоска пружина прогинається, створюючи додатковий комфорт завдяки пружинному блоку, поролону та настил

Опис оббивних тканин та оздоблювальних матеріалів

Меблево-декоративні оббивні тканини застосовують для кінцевого оформлення м'яких меблів. До них належать жакард, жаккардовий шеніл, шиніл, велюр, флок, майкровелюр, букле, натуральна шкіра, шкірозамінник, і ін.

Жакард/жакардовий шеніл. Дана тканина виготовляється шляхом переплетення повздовжніх і поперечних ниток у наперед визначеному порядку, який закладається в пам'ять верста (вертикальний і горизонтальний повтор малюнка). Основні принципи жакардового верстата і до цього дня залишилися практично незмінними, за винятком збільшення швидкості роботи, шляхом запровадження комп'ютерної технології. Якщо в жакардових тканинах застосовується шенілова нитка, то такі тканини ми називаємо жакардовим шенілом.

Шеніли - мають в структурі одну або декілька шенілових ниток. Шенілова нитка (утворена плетенням простої нитки і пухнастого ворсу) стає практично нерозтяжною і добре встає в загальну структуру тканини. Виглядає вона як волохата гусениця. Шенілова нитка вплітається в уток. Шенілова пряжа утворюється шляхом плетіння ворсинок між двох міцних ниток, які згодом скручуються по спіралі. По складу сировини може бути однорідною, скажімо, віскозною або полістеровою, а також бути змішаною ( полістер з віскозою, бавовною або акрилом).

Велюр – тканина з розрізним ворсом, яка утворюється шляхом переплетення п'яти ниток, чотири з яких попарно утворюють верхню і нижню основи, а п'ята (обов'язково відмінна від інших: як правило, бархатиста) – утворює ворс. Потім тканина ріжеться між двох- основ, відділяючи їх один від одного. Таким чином, з верстата виходять два рулони тканини, віскозою, бавовною або акрилом. В процесі виробництва велюр проходить перед усадкову обробку – в результаті такої обробки тканина не розтягується і не сідає після прання, а також не линяє. Вони легко чистяться і перуться завдяки сировинному складу.

Флок/майкровелюр – отримують методом напилення в електростатичному полі мікроволокна на клейовий шар. Наперед виткана основа рухається по верстату, при цьому на неї тонким шаром наноситься клей. З розташованого над верстатом бункера поступає флок – частинки ворсу рівномірно висипають на основу. Над самою основою створюють постійне електростатичне поле, внаслідок чого наелектризовані частинки ворсу шикуються строго вертикально і близько один до одного. За рахунок цього і досягається рівність ворсового покриття і створюється надалі відчуття м'якості при дотику до тканини.

Шкіра - для виробництва меблевої шкіри використовують шкури великої рогатої худоби. Шрами, подряпини, клейма пастухів, сліди укусів комах і порізи, що зарубцювалися – все це по-своєму прикрашає шкіру, підкреслюючи натуральність походження. Відомі голландські та італійські виробники шкіри не без гордості говорять про те, що міцність і якість вичинки поверхневого шару в подібних місцях точно такі ж як і на будь-якій іншій ділянці. У відомих німецьких, італійських та інших європейських виробників м'яких меблів вважається нормою використовування ділянок зі всіма перерахованими нерівностями, а також краї шкур з більш м'якою структурою на тильних частинах, а іноді і на видових деталях. До шкіри потрібно ставитись, як до натурального продукту, який має своє індивідуальне лице, на відміну від хорошого високоякісного шкірозамінника. Він абсолютно гладкий, без клейм і шрамів. Шкіра є гігроскопічним капілярно-пористим матеріалом, добре поглинаючим вологу і також легко його віддаючи. Масова частка вологи в шкірі повинна бути не нижчою 10-16% цей рівень легко підтримується, якщо відносна вологість приміщення в якому зберігається виріб з шкіри, складає 65-70%. Додатково можна порадити 1 раз на тиждень зволожувати шкіру, використовуючи для цього вологу губку.Повертаючись до капілярно-пористої будови шкіри потрібно пам'ятати, що жирові речовини, які додають еластичність, з часом висихають. Безумовно, це процес не швидкий і триває протягом багато років, але втрата еластичності приводить до розтріскування лицевого шару. Існує дуже проста і легка процедура: виріб з натуральної шкіри потрібно не часто, два або навіть один раз в рік мастити (жирувати). Для цього найбільш оптимально використовувати губки, просочені стеариновим мастилом. Для попередження передчасного вицвітання або вигоряння фарбника, бажано не ставити вироби під пряме сонячне проміння, інтенсивні електричні лампи.

Критерії якості меблевих тканин

  • дизайн
  • склад волокон
  • вид нитки
  • щільність (вага 1 м2 тканини)
  • зносостійкість
  • стійкість до стирання
  • здатність до пілінгу (кошлатання)
  • кольоростійкість(стійкість фарбування)
  • повітропроникність
  • вогнестійкість
  • додаткова обробка (просочення, покриття)
  • зморщуваність
  • міцність
  • екологічність
  • стабільність в розмірах (усадка, розтягнення)
  • наявність додаткової основи (Бекінгем)
  • можливість чищення

Склад волокон. Для виготовлення тканин можуть бути використані різні типи волокон: натуральні, синтетичні, штучні та їх комбінація. Тому при виборі тканини слід враховувати технічні характеристики кожного виду волокна. Наприклад тканини, до складу яких входить віскоза, дуже чутливі до тривалого впливу вологи. Пов'язано це з тим, що мокре віскозне волокно, так само, як і всі целюлозні волокна, втрачає з часом здатність відновлюватися після висихання. Тому для тканин з віскозою рекомендується суха хімчистка, а також використання засобів для виведення плям, до складу яких не входить вода.

Вид нитки. Нитки, використовувані при виробництві меблевих тканин, можуть бути простими (звичайна 72-волокновая нитка), плетеними (що складаються з декількох простих, переплетених в косичку), розпушеними (звичайну нитку розпушують в повітряному потоці, роблячи товстої і пухнастою).Наприклад: тканини в складі яких пучкові нитки розриваються дуже легко і не прийнятним для меблі.

Щільність. Щільність вимірюється в грамах на квадратний метр. Цей показник важливий для меблевих тканин, тому що впливає на довговічність і зношуваність. Хоча ці властивості в тій же мірі залежать від якості вихідної сировини та конструкції тканини. Щільність важлива, але вона не є єдиним гарантом міцності і довговічності. Мінімальний показник щільності для меблевих тканин - 150 г / м2. За загальним правилом вважається, що, чим більше щільність тканини, тим вона більш якісна.

Стійкість до зношування. Це здатність тканини протистояти дії тертя, розтягування, вигину, стиснення, вологи, світла, сонця, температури, поту. Знос тканини залежить від міцності волокон в тканині. Порушення режиму волого-теплової обробки тканин призводить зниження стійкості до зношення тканини.

Стійкість до стирання. Стійкість до стирання вимірюється кількістю циклів на стирання. Існує кілька способів проведення тесту на стирання. найбільш поширеним є тест Martindale ("мартіндейл"). Принцип тесту полягає в наступному: шматок випробуваної тканини закріплюється на гладкій пінопластовій поверхні. Абразивом (тертьові матеріалом) служить повсть, прикріплений до металевого диска. Диск з абразивом починає терти тканину круговими рухами з невеликим зусиллям. Одне круговий рух відповідає одному циклу. Випробування на гладких тканинах проводять до появи трьох рваних ниток, на ворсових – до повного стирання ворсинок на основі тканини.У результаті кожного зразка тканини присвоюється показник Martindale, тобто число (коефіцієнт) стирання. Чим вищий цей коефіцієнт, тим краще, тим довше тканина прослужить. Різні тканини залежно від сировинного складу і свого типу мають різний поріг стирання.Так, віскозний шеніл витримає в середньому від 6000 до 10 000 циклів по тесту Martindale, в той час як поліестерний велюр витримує більше 50 000 циклів. При кількості циклів на стирання понад 20 000 тканина вважається надійною. Здатність до пілінгу.

Здатність до пілінгу – утворення кошлатання на поверхні тканини. Обов'язковою умовою якісної меблевої тканини є відсутність здатності до пілінгу. Визначення стійкості до пілінгоутворення визначають у процесі випробування тканини на стійкість до стирання. Якщо на матеріалі після 500 циклів кошлатання не з'явилося, тканина вважається не здатною до пілінгу.

Кольоростійкість. Ця характеристика показує, наскільки колір тканини стійкий до впливу світла, вологи і тертя. Якість барвників, що використовуються при забарвленні, безпосередньо впливає на показники та споживчі властивості тканини. Якщо показник кольоростійкості дорівнює 5 і вище, то вам нема чого боятися за свій диван, а от якщо він нижче 3-х-варто задуматися. Стандартним є показник 3,5. Однак слід вибирати тканину з показником кольоростійкості не нижче 4-х. Але в будь-якому випадку всі тканини, особливо темні, з часом вигорають при попаданні прямих сонячних променів.

Повітропроникність. Якщо про тканину кажуть: вона «дихає», значить, вона має здатність пропускати повітря. Не існує єдиного методу визначення повітропроникності.Рекомендуємо побутової спосіб: візьміть шматок тканини і щільно притисніть до губ. Спробуйте видихнути і вдихнути повітря через нього.Якщо ви не відчуваєте труднощі в жодному випадку, то тканина повітропроникна. Меблі в такої тканини не буде пріти, буде довго зберігати первинну форму. Якщо повітря не проходить через тканину, то це може привести до проблем в процесі експлуатації. Коли ви сідаєте на диван, повітря все одно повинен виходити з нього. Якщо він не може пройти через тканину, він буде проходити через шви, що може призвести до їх розриву.

Просочування. Існує кілька варіантів захисних просочень і способів їх нанесення на меблеві тканини. Найбільш відомі серед них – Teflon і Scotchgard. Усі так багато чули про TEFLON та SCOTGARD Принцип дії TEFLON наступний – навколо кожного волокна на молекулярному рівні створюється невидима оку захисна оболонка. Вона не дає можливості волокну всмоктувати вологу і притягати часточки пилу й бруду. Що щільніше ткана поверхня, то ліпший захист. І оскільки покриття впливає на кожне окреме волокно, воно не "запечатує" тканину, даючи їй змогу дихати. Таким чином тефлонове покриття є запобіжником проти утворення прілих та гнилих ділянок, бактеріальних утворень. Тефлон також мінімізує поверхневе тертя, збільшуючи термін служби оббивки. Він не створює ефекту вицвітання малюнка, витримує будь-які режими прання і сухого чищення, а прасування тканини не дуже гарячою праскою лише оптимізує дію захисного покриття. Пролита рідина скачується в крапельку і легко видаляється рухом руки. Догляд за тканиною, обробленою тефлоном, набагато простіший, ніж за звичайною. До речі, TEFLON потрапив у Книгу рекордів Гіннеса як найбільш слизька субстанція у світі. SCOTGARD - це спеціальне покриття, розроблене фірмою ЗМ (аналог тефлонового покриття), яке забезпечує захист матеріалу від харчових плям. Захист поширюється на звичайні побутові плями (плями від чаю, кави, фруктових соків, алклгольних напоїв тощо), а також плями від приправ, олії, майонезу тощо. SCOTGARD діє так, як і TEFLON, відмінність лише в хімічному складі покриття. Але треба пам’ятати: будь-яке захисне покриття - не вічне. Тому і SCOTGARD, і TEFLON після 4-5 циклів прання або хімічних чищень починають втрачати свої властивості.

Вогнестійкість тканин перевіряється сигаретним тестом, який полягає в наступному: беруться два шматочки поролону та обтягуються випробуваної тканиною. Ці деталі туляться один до одного під кутом 90 градусів, імітуючи диван. Розпалена сигарета кладеться у стик деталей. Випробування проводяться тричі. Якщо в усіх трьох випробуваннях сигарета згоріла до фільтра і не відбулося займання – тест вважається пройденим.

Зім’ятість. Здатність тканини під час її стиснення і тиску утворювати дрібні зморшки і складки називається зім’ятістю. Видалити зморшки і складки у деяких тканин можна при волого-тепловій обробці. Зім’ятість тканин залежить від властивостей волокон, переплетення, щільності і від характеру обробки тканин.

Міцність – це здатність тканини протистояти розриву. Вона залежить від міцності волокон, від ткацького переплетення і характеру обробки тканини.

Екологічність. Під терміном «екологічність» розуміється гранично допустимі для текстилю значення величин важких металів (свинцю, кадмію, ртуті та ін), А також хлорорганічних сполук, пестицидів, барвників і продуктів їх перетворень, тобто ступінь нешкідливості такої тканини для людини.

Стабільність в розмірах. Зсідання – це зменшення розмірів тканини під дією тепла і вологи. Наприклад, при волого-тепловій обробці. Зсідання тканин залежить від їх волокнистого складу, будови та оздоблення. Розтягування – це збільшення розмірів тканини в процесі експлуатації (наприклад при сидінні).

Додаткова основа. Наявність додаткової основи надає тканині міцність, запобігає надмірному розтягненню.

Можливість чищення. В сучасних умовах при виборі тканин для оббивки м'яких меблів – важливе значення набуває можливість її чистки. Розрізняють суху і вологу чистку. При цьому необхідно пам'ятати, що одні типи тканин чистять тільки сухим способом, інші, і тим і іншим. Від цього і залежатиме вибір засобів для чищення. Наприклад, для видалення пилу і підтримки зовнішнього вигляду меблів рекомендується регулярне чищення пилососом.

Опис систем трансформації

Механізми трансформації диванів та крісел можуть бути різними. Всього їх налічують більше десятка, умовно ж ці системи можна розділити на три основні групи:

Розкладачка

Розкладачка. Буває «Французька». Це достатньо поширена група механізмів розкладання, які мають загальний принцип розкладання - вони «розгортаються» вперед.
«Французька розкладачка» («міксотуаль») – найпопулярніший механізм, яка розгортається в три етапи (подушки сидіння знімаються). Можуть мати замість решітки натяжне полотно або меблеві ремені.
Вважається, що «розкладачки» призначені для варіантів гостьових спальних місць. Істотним недоліком більшості моделей можна рахувати необхідність знімати подушки сидіння. Проте, якщо у вас є місце для нічного зберігання подушок (приблизно в 1 кв.м). то на цей недолік можна закрити очі. Більш серйозною проблемою є скрип розкладачок і відсутність у всіх моделей ящика для білизни. Ми хотіли б привести в «захист» цих механізмів тільки один аргумент: саме моделі з розкладачками найбільш привабливі з погляду дизайну.

Седафлекс

Седафлекс. Один з найпопулярніших механізмів трансформації через його простоту і надійність. Цей механізм дивана відноситься до того типу конструкцій, яким можна користуватися щодня. Розкладається на «раз-два», тому седафлекс і називається двускладним механізмом, з ним можуть впоратися навіть діти. Треба потягнути його нагору й на себе, розгорнути обидві секції конструкції і розправити ніжки. А в складеному вигляді механізм не впливає ні на дизайн, ні на розміри дивана. Жорсткість і міцність конструкції зберігається завдяки каркасу, виготовленому з високоміцних сталевих труб, і двох поперечних елементів. Це і дозволяє справлятися з великими навантаженнями. Так як механізм не має з’єднань з дерева або пластика, він може прослужити довго навіть при щоденному використанні.
Широке спальне місце з рухомим підголовником, який ховається в складеному вигляді за спинку дивана, дає відчуття свободи і комфорту, а посадка конструкції дозволить Вам відчувати себе «на висоті». Матрац товщиною 14см, яким, до речі, і укомплектований механізм, дозволить Вам під час сну добре відпочити і запастися силами для нового дня..

Єврокнижка

Єврокнижка - виріб складається з двох однакових м’яких елементів, одна з яких виконує роль спинки, кріпиться до ящика за допомогою петель, друга частина ставиться поверх ящика основи, і має в передній частині опору із ніжок. Вирізняється високою надійністю, великим і рівним спальним місцем, має великий ящик для . При заносі в помешкання з ним не виникає жодних проблем, оскільки вироби є легко розбірними.

Єврокнижка на механізмі

Єврокнижка на механізмі – це удосконалений аналог попередньої схеми розкладання. Тільки передня частина легко на механізмі припіднімається і опускається.

Софа висока

 Софа висока – складається із трьох пов’язаних елементів: сидіння, підголівника і виїзної частини. Переваги цього механізму – металевий каркас виїзної частини, широке рівномірне спальне місце. Недоліком можна назвати відсутність ніші для постелі.

Акордеон

 Акордеон – цей механізм розкладання останнім часом став надзвичайно популярним завдяки легкості розкладання. В даній конструкції сам механізм є диваном. Як правило, дані моделі вирішені в легкому, авангардному молодіжному стилі. Механізм трансформації складається з трьох шарнірно з’єднаних частин. Нижня частина виконується у вигляді візка на колесах і служить сидінням дивана, середня частина – спинка, і головна – задня частина спинки. Конструкція укомплектована матрацом і знімним чохлом. Для трансформації потрібно потягнути сидіння на себе, внаслідок чого подвійна спинка, що є «будиночком», розкладеться і три частини конструкції утворюють одну площину. Більшість розкладних диванів з таким механізмом мають ящик для білизни.

Дельфін

 Дельфін – принцип його трансформації гранично простий. Передня частина шляхом підйому за петлю, що висувається, «витягує» за собою додаткову подушку сидіння, яка і є складовою спального місця.

Комфо

Комфо. Поєднання двох систем - єврокнижки та дельфіна. Металевий механізм трансформації дельфін дає можливість створювати повноцінне спальне місце в рівень сидіння. Цей механізм витримує велике навантаження. Для того щоб розкласти диван потрібно за низ витягнути виїзну частину та сидіння, а на місце що звільнилось опустити спинку. 

Софа класична

Софа класична. Диван з системою розкладки «софа класична» - це комфортна, м’яка, елегантна і проста у трансформації модель, яка відмінно впишеться навіть в невелике приміщення. Розкладається «софа класична» наступним чином: нижня частина конструкції висувається на себе, утворюючи місце для подушки (матраца), що знаходиться на сидінні, в яке вона з легкістю вкладається, створюючи при цьому зручне і рівне спальне місце. У «софі класичній» є кілька переваг: рівне, комфортабельне і м’яке спальне місце, простота в експлуатації системи розкладки, довговічність і функціональність. 

Обертовий механізм

Обертовий механізм. Даний механізм трансформації  дозволяє  легко перетворити кутовий диван в просторе двоспальне ліжко. Принцип дії досить легкий, завдяки коліщаткам, поворотний механізм дозволяє розгорнути рухливе сидяче місце на 90°. Висування відбувається в напрямку другої, нерухомої частини спального місця. Внизу знаходиться гачок, який забезпечує надійну фіксацію двох частин дивана - рухомої і нерухомої. Розклавши диван, він перетворюється в повноцінне двоспальне місце.


Типи сидінь


Comfort Standart – комфортність у цьому типі сидінь забезпечується завдяки застосуванню виготовленого концерном «Інтерфом» еластичного пінополіуретану товщиною 80-160 мм, розміщеного на каркасі.

Comfort Zig-Zag – наповнювачем сидінь даного типу є еластичний пінополіуретан товщиною 80-100 мм концерну «Інтерфом». Основою служить пружина типу «змійка», виготовлена із загартованої пружинної сталі товщиною 2,8 мм. Під навантаженням вона прогинається і таким чином доповнює ефект комфортності, який створюється завдяки пінополіуретану.

Comfort Bonnel – у сидінні цього типу високоеластичний пінополіуретан товщиною 40-60 мм в поєднанні з 4 витковим пружинним блоком типу «Боннель» товщиною 2,2 мм забезпечує комфортні умови як для сидіння, так і для сну.

Comfort Bonnel-Lux – даний тип застосовується в основному у сидіннях крісел. Основу конструкції складають плоскі пружини типу «змійка» товщиною 2,8 мм. Вони прогинаються під навантаженням і таким чином доповнюють ефект комфортності, який створюється завдяки пінополіуретану та 4 витковому пружинному блоку типу «Боннель» товщиною 2,2 мм.

Comfort Bonnel-Extra – в основу конструкції даного сидіння входять букові ламелі та 4 виткові пружинні блоки типу «Боннель» товщиною 2,2 мм в поєднанні з високоеластичним пінополіуретаном з латексними властивостями товщиною 40-60 мм концерну «Інтерфом».

Comfort Standart-Extra – в основу конструкції даного сидіння входять букові ламелі в поєднанні з високоеластичним пінополіуретаном з латексними властивостями товщиною 100 мм концерну «Інтерфом».

Comfort DREAM – це поєднання пінополіуретану з різними показниками м’якості у єдиний блок. Для шару, який лежить в основі, використовується пінополіуретан підвищеної пружності з низьким ступенем деформації при навантаженні. Середній прошарок - це пінополіуретан латексного типу, який має високі амортизаційні властивості. Для верхнього шару використовується пінополіуретан підвищеної м’якості, що суттєво покращує комфорт сидіння. Поєднання всіх вищезгаданих технологій робить сидіння типу «Comfort-Dream» чутливим до мікроклімату людського тіла, створюється ефект «провалення» та «обтікання» при сидінні.