!

Догляд за меблевими тканинами та натуральною шкірою

Догляд за оббивкою меблів дозволить Вам подовжити термін експлуатації меблів. Періодично прибирайте порох з м’яких меблів порохотягом. Порох може бути видалений за допомогою сухої чистої ганчірки, або щітки для одягу. Ні в якому разі не вибивайте меблі, щоб не пошкодити внутрішнє наповнення.

Тканини є різними за типом виготовлення, за зовнішніми ознаками, хімічним складом та технічними характеристиками. Саме тому до кожної з них має бути особливий підхід: способи чищення та догляду. Якщо Ви випадково забруднили м’які меблі, то спробуйте одразу видалити пляму.

Види плям і способи їх чищення

Плями Способи чищення шкіри

Віск зі свічок

Сухий свічковий віск необхідно подрібнити і зібрати вакуумним порохотягом. Накрийте пляму, що залишилася, промокальним папером і попрасуйте. Праска повинна бути виставлена на першу поділку (мінімальну температуру).

Жувальна гумка

Покрийте жувальну гумку шматочками льоду (в поліетиленовому пакеті) і через 5 хвилин зішкребіть тупим предметом. Нанесіть на пляму метиловий спирт і висушіть поплескуванням.

Пиво

Заперіть м’яким милом забруднену поверхню і висушіть надлишок вологи. Потім нанесіть розчин оцту (2ст. ложки білого оцту на 1л води). Коли підсохне, промийте чистою водою і висушіть.

Кров

Видаліть пляму холодною водою

Шоколад

Зчистіть засохлу пляму і змийте теплою водою з м’яким милом. Висушіть надлишок вологи.

Фруктовий сік

Нанесіть розчин із суміші 1/1 нашатирного спирту й оцту і висушіть.

Чорнило

Заперіть пляму м’яким милом і просушіть. Промийте чистою водою і висушіть.

Джем

Нанесіть розчин м’якого мила з невеликою кількістю оцту і просушіть. Промийте чистою водою і просушіть.

Червоне вино

Негайно промокніть рідину. Потім присипте вологу пляму сіллю. Після того, як сіль вбере вино і пляма висохне, почистіть ганчіркою чи порохотягом.

Біле вино

Промийте розчином із ¾ метилового спирту і ¼ води і висушіть. Знову промийте розчином м’якого мила з водою і висушіть.

Пам’ятайте! Швидкі дії – найкращий захист від неминучих забруднень. Засоби для видалення плям потрібно використовувати в малих кількостях. Необхідно: промокнути сухою губкою або серветкою, намагаючись «зібрати» пляму., налити невелику кількість засобу для чищення на шматочок м’якої тканини ї зачистити забруднення в напрямку від краю плями до центру.УВАГА!

  • Перед усуненням плями обов’язково необхідно випробувати засіб на маленькому клаптику тканини, або в непомітному місці.
  • Ніколи не наносіть засіб, що виводить плями, безпосередньо на оббивну тканину. При чищенні м’яких меблів не використовуйте засоби для чистки на основі хлору, кислот або спирту.
  • Не застосовуйте засоби, що містять сильнодіючі хімічні елементи та розчинники. Рекомендуємо використовувати засоби з нейтральним pH. Видаляючи пляму, не докладайте значних фізичних зусиль, це може зіпсувати ворсову поверхню.
  • Забороняється використовувати для сушки меблів: фен, праску, прилади для обігріву. Вологі місця сушіть за допомогою паперової салфетки.
  • Не використовуйте для чищення кольорову тканину та абразивні матеріали. • Закрийте дерев’яні елементи, що розташовані близько до забруднення. • Ніколи не використовуйте різні засоби одночасно.
  • Домашні тварини можуть пошкодити поверхню оббивних матеріалів
  • Матеріали, які пофарбовані штучним способом (наприклад джинси) можуть помітно перефарбувати оббивку світлих кольорів. Ремінь декоративні металеві елементи одягу можуть механічно пошкодити структуру покриття


Догляд за шкіряною оббивкою

  • Витирати порох зі шкіри необхідно м’якою ганчіркою. При необхідності можна відполірувати шкіру шматком натуральної замші з використанням спеціальних засобів, які можна придбати у фірмових салонах виробника. Ніколи не поліруйте одне й те ж місце надто сильно.
  • Будь-яку вилиту рідину потрібно негайно видалити легкими рухами, щоб волога не всмокталася в шкіру. Ніколи не розтирайте одне й те ж місце надто сильно під час видалення плями, оскільки пори закриються і на поверхні утвориться блискучий слід.

УВАГА! Будь-які агресивні речовини (рідина для зняття лаку, бензин і т. п.) при потраплянні на шкіру знищують верхній захисний шар і можуть спричинити зміну кольору, втрату еластичних властивостей оббивки, що з часом може призвести до розривів, лущення лакованої шкіри й мати інші невиправні наслідки.

Види плям і засоби чищення анілінових та напіванілінових шкіряних оббивок.

Плями Засоби чищення шкіри

Пляма від будь-якої рідини

При потраплянні на оббивку будь-якої рідини,  негайно промокнути вологою м’якою тканиною або губкою. Якщо з’явилась пляма, акуратно протріть забруднене місце м’якою вологою тканиною чи губкою з теплою мильною водою, а потім - сухою вовняною тканиною. Не можна користуватися меблями, поки шкіра остаточно не висохне.

Тваринні і рослинні масла та жири

Видаліть залишки тваринного (рослинного) масла чи жиру чистою сухою тканиною. Залишок плями сам всмоктується в шкіру. Не застосовуйте воду и не намагайтеся відмити подібні плями.

Паста кулькової ручки

Для видалення пасти кулькової ручки необхідно використати засіб, який рекомендують виробники меблів, або миючим розчином (20 г мила на 1 літр дистильованої води).

УВАГА!

  • Будь-які агресивні речовини (рідина для зняття лаку, бензин і т. п.) при потраплянні на шкіру знищують верхній захисний шар і можуть спричинити зміну кольору, втрату еластичних властивостей оббивки, що з часом може призвести до розривів, лущення лакованої шкіри й мати інші невиправні наслідки.
  • Необхідно уникати застосування масла, розчинників, меблевого лаку, масел, оліфи, абразивних очищувачів, аміачної води чи будь-яких інших хімічних розчинів.
  • В деяких засобах для чищення можуть використовуватися речовини, вплив яких може бути помітний через деякий час. При використанні засобів для чищення і догляду завжди слід уважно ознайомлюватися з інструкцією!

Поради та рекомендації щодо правильної експлуатації та догляду за меблями:

• Перевезення меблів здійснювати лише критими транспортними засобами, відповідно до правил перевезення вантажу (ГОСТ 16371-93). 

• Після транспортування меблів при мінусових температурах, їх слід залишити у теплому приміщенні не менше, ніж на 24 год, щоб шкіра чи тканина повністю відновила свою еластичність, не експлуатуючи меблі.

• При розпаковуванні меблів радимо не застосовувати гострих та ріжучих інструментів, щоб не пошкодити оббивну тканину.

• Щоб уникнути перекосів, не встановлюйте меблі на нерівній підлозі. За наявності нерівностей компенсуйте їх відповідними підкладками під основу меблів.

• Захищайте меблі від потрапляння на їхню поверхню будь-яких рідин та гарячих предметів.

• Не встановлюйте меблі ближче ніж 0,5 м від приладів опалення, під прямі промені сонця, 15-20 см від вологих стін і 0,5 м від джерел електричного освітлення. Ширина проходів між виробами має бути не менше 1 метра.

• Меблі повинні знаходитися та зберігатися в сухих, чистих, вентильованих приміщеннях при температурі не нижче +20С і відносній вологості 50-70% (ГОСТ 16371-93).

• Видаляйте порох порохотягом, щіткою або легким вибиванням через вологу тканину.

• При вантажно-розвантажувальних роботах, транспортуванні й експлуатації не наражайте меблі на ударні навантаження, що можуть призвести до пошкоджень поверхні оббивної тканини і несучих елементів виробу.

• Пересувайте виріб, злегка піднявши його над підлогою, тримаючи за нижню частину основи.

• Шкіра є природнім матеріалом, тому рубці, кровоносні судини, сліди укусів комах, котрі знаходяться на ній не є дефектами, а ознаками натуральної шкіри.

• Періодично перевіряйте підтяжку гвинтових з’єднань, які використовуються в конструкції меблів та при необхідності підтягуйте їх.

• Розкладати меблі необхідно акуратно, не докладаючи надмірної сили.

• Оберігайте дерев’яні та лаковані поверхні меблів, а також оббивну тканину від дії на них розчинників (спирт, бензин, ацетон, тощо).

• Перед складанням декількох елементів комплекту в одне ціле встановіть окремі частини комплекту поруч із собою у тому місці, де він буде стояти. Після встановлення всіх елементів не пересувайте комплект, тому що можна пошкодити  з’єднання.

• Не перенавантажуйте ніші для зберігання білизни.

• Користуйтесь меблями за призначенням. Не сідайте на підлокітники, не ставайте ногами на сидіння, спинку або окремі пружинні елементи – це може спричинити розходження швів на оббивці виробу.

• Шкіра – це натуральний матеріал, тому в залежності від інтенсивності експлуатації та догляду за нею, неможливо уникнути її природнього розтягнення. Для запобігання надлишкового розтягнення шкіри та розривів забороняється ставати колінами на шви та вироби.

Увага! Домашні тварини можуть пошкодити поверхню оббивних матеріалів.

Увага! Матеріали, які пофарбовані штучним способом (наприклад, джинси), можуть помітно перефарбувати оббивку світлих кольорів. Ремінь, заклепки, а також залишені в одязі ключі та інші предмети, можуть механічно пошкодити структуру покриття. 

Увага! Меблі зношуються при експлуатації як будь-який предмет широкого вжитку (взуття, одяг та ін.), тому на м’яких меблях часто утворюються невеликі вм’ятини через розтяжку оббивного матеріалу та усадки набивки. Це не є виробничими чи матеріальними дефектами.


Анатомія комфорту 

анатоміяОцінка зручності меблів для сидіння та лежанняКонструювання меблів – це, безперечно, мистецтво! Доцільність тієї чи іншої конструкції меблів для сидіння та лежання визначається в основному можливістю забезпечення правильного положення тіла людини з анатомо-фізіологічної точки зору.

На основі дослідження поведінки м’язів і суглобів при різних положеннях тіла людини шведський лікар Б. Акерблом встановив три положення тіла, яким повинна відповідати будь-яка конструкція крісла: нахилившись вперед із зігненим хребтовим стовбуром; злегка відхилившись назад при глибокому поринанні в сидіння; повністю відкинувшись назад із розслабленими м’язами спини і стегон.

Акерблом звертав увагу на велике значення положення хребта під час сидіння і дійшов висновку про необхідність створення спинки крісла, яка має вигин у ділянці попереку. Так звана «лінія Акерблома» з виступом в поперековій частині, який знаходиться на висоті 180-220 мм від площини сидіння, забезпечує правильне положення хребта, підтримує, але не затискає грудну клітку, не наражає на зайві навантаження поперековий відділ хребта та не спричиняє напруження м’язів.

Кут нахилу спинки відносно сидіння має становити 1100. Старанно профільована форма та нахил спинки ідеально підтримує хребет, допомагає прийняти зручне положення тіла при сидінні. Висота сидіння варіюється в залежності від функцій предмета меблів. Визначено, що сума таких вимірів, як висота і глибина сидіння повинна дорівнювати приблизно 39 дюймам (≈ 99 см). Якщо в конструкції якої-небудь моделі меблів для сидіння є суттєве відхилення від правила «39 дюймів», це може бути причиною порушення кровообігу в ногах, викликати затерпання ніг, ускладнювати сідання та вставання.

                                                                         Сидіння меблів колекції «Меблі-Стиль» гарантують свободу руху, забезпечують правильне положення ніг і процесу кровообігу в організмі.ефект арки Ефект «арки» - властивість сидіння і спинки м’яких меблів рівномірно розподіляти вагу тіла по всій площині доторкання, завдяки чому  зменшується натиск у місці контакту тіла з елементами меблів.

Це зводить до мінімуму порушення крововідтоку в цьому місці.Коли ми говоримо про комфорт, необхідно враховувати капілярний кров’яний тиск. Чим твердіше сидіння, тим він більший, а це може викликати порушення кровообігу. Натиск на капіляри спричиняє фізичний дискомфорт, що скорочує період комфортного сидіння. Занадто м’яке сидіння перешкоджає збереженню зручної позиції, затруднює правильний контакт тіла з м’якою поверхнею настилу, перешкоджає легкій зміні положення тіла під час сидіння.

Комфортність сидіння м’яких меблів залежить від багатьох параметрів, а саме: конструкції сидіння, використання різних настилочних елементів між оббивною тканиною та каркасом (пружинний блок, пінополіуретан), виду оббивної тканини, конструкції рами і геометрії виробу та ін.

Сукупність всіх цих параметрів формує комфортність.У людей після 30-40 років починає поступово втрачатися еластичність зв’язок та пружність хребта.Внаслідок сидіння на кріслі неправильної конструкції відбуваються зміни в поперековій частині хребта.

Встановлено, що людина змінює позу майже 1000 разів за 5-6 годин сидіння. Отже, меблі, призначенні для цього, повинні дозволяти робити це легко, без напруження. Тому, вибираючи меблі, об’язково посидіть на них і відчуйте зручність обраної моделі!

Розглянемо сучасні технології виготовлення каркасів м’яких меблів.Каркас – це «скелет», який вкритий «тілом» (м’яка частина) і обтягується «шкірою» (тканина чи шкіра). Від якості каркаса залежить чи буде диван скрипіти і як скоро він зламається (або як довго не зламається)! 

Варіант 1

Каркас виготовляється із натурального дерева. Для несучих частин (на які Ви сідаєте) використовується міцний брус січенням 40*60 мм і більше. Краще, якщо використовуються щільні твердолистяні породи дерева (дуб, береза, бук). Для конструктивних частин каркаса використовуються хвойні породи деревини, бо ці частини не піддаються екстремальним навантаженням. Враховуючи ці рекомендації та власний досвід, фабрика «Меблі-Стиль» застосовує для несучих частин твердолистяні породи деревини (дуб, бук).

Варіант 2

Каркас із ДСП. Найпростіший і недорогий. Використовують ламіновану ДСП, яка має захисне покриття. Це покриття унеможливлює виділення вільних формальдегідів в атмосферу. Але це тільки за умови, якщо торці оброблені крайками або обшиті тканиною. Каркас із так званої «чорнової» ДСП виділяє вільні формальдегіди по всій площі, а Ви цим дихаєте. Тому, дбаючи про ваше здоров’я, ми використовуємо у виробництві ламіновану та облицювальну ДСП.Варіант 3Каркас, виготовлений з фанери. Фанера – легкий і міцний матеріал, відносно екологічно чистий. Залежно від конструкції, каркас може бути виготовлений із поєднання фанери і дерев’яного бруска (несуча частина). Чим товстіша фанера, тим міцніший каркас. Її мінімальна товщина - 12 мм. Високі експлуатаційні характеристики фанери дозволяють виробникам якісних меблів давати гарантію на каркас до 10 років. Застосовуючи у виробництві меблів для несучих частин фанеру товщиною 16 мм, фабрика «Меблі-Стиль» дає гарантію на каркас 3 роки.За матеріалами науково-дослідних інститутів лісової та деревообробної промисловості.

Comfort Dream
Проектуючи, дбаємо про комфорт
Для «м’якої частини» сидіння використовується еластичний пінополіуретан та пружинний блок.Найчастіше використовується так званий безрамковий двохконусний пружинний блок типу «боннель» на основі 4- та 5-ти виткових пружин, завтовшки 2,2 мм, радіус витка у яких спочатку поступово зменшується, а потім збільшується.

Така форма забезпечує рівномірний розподіл навантаження, при цьому відсутні доторкання витків, тертя та шум. З усіх боків пружинний блок обкладається поролоном, що, по-перше, дозволяє змінювати характеристики м’якості, по-друге, надає сидінню форму. Довговічність та ортопедичні властивості сидіння залежать, в першу чергу, від еластичності та пружності блока.

Пружинний блок обов’язково ізолюють від м’яких наповнювачів термоспресованим войлоком, який складається із суміші натуральних вовняних та бавовняних волокон. Як м’який наповнювач сидіння та матраца використовують еластичний пінополіуретан (поролон) – ЕППУ щільністю не менше 30-35 кг/м3, а для спинки – 20-25 кг/м3

Для отримання ефекту м’якості «як на перині» застосовується технологія поєднання ЕППУ (пінополіуретану) різної щільності та жорсткості. При цьому важливою умовою зручності є правильний підбір настилів з відповідними фізико-механічними властивостями.З метою підвищення характеристик пружності та досягнення ортопедичного ефекту лабораторія концерну «Фом-Лайм» розробила сидіння типу «сендвіч» для фабрики «Меблі-Стиль», що підтверджується сертифікатом №1.

Цей тип сидіння, що отримав назву “Comfort Dream”, дає можливість відчути переваги використаних у ньому конструктивних матеріалів та отримати комфорт при сидінні. Окрім того, в м’якому настилі використовується комбінація таких наповнювачів, як синтепон – нетканий матеріал, комфорель (синтепух) – кульки з поліефірного волокна, які добре протистоять деформації, наділені гіпоалергенними властивостями, не вбирають сторонні запахи (рис 3).

Для збільшення ефекту комфортного сидіння в каркас м’яких меблів встановлюється плоска пружина типу «змійка», виготовлена із загартованої пружинної сталі завтовшки 2,8 мм. Під дією навантаження плоска пружина прогинається, створюючи додатковий комфорт, завдяки пружинному блоку, поролону та настилам.

Конструкція сидінь, які фабрика «Меблі-Стиль» використовує у своїх виробах, завдяки оптимально підібраній м’якості служать хорошою опорою для тіла, знімаючи напруження м’язів. Якщо порівнювати дію навантаження (вагу людського тіла) на сидіння дивана і на матрац, то видно, що навантаження, яке діє на сидіння (вага людини, прикладена до «п’ятої точки»), у три рази вище, ніж на матрац (вага людини, розподілена по довжині).

Із вищесказаного зрозуміло, що, якщо виготовити сидіння дивана таким, як і матрац, воно буде надто м’яким. На такому дивані добре спати і незручно сидіти. Тому сидіння дивана виготовляють більш жорстким, ніж матрац ліжка, оскільки на нього діє більше навантаження.


анатомія комфорту